Deutsch mit Socke – Workshop

Ah, co to był za dzień. Wrażeń mam tyle, że jeszcze nie ochłonąłem, a już biorę się do pisania tej notatki. Ale to dobrze, bo przynajmniej dużo wspomnień mam.

Ktoś, kto już troszkę niemiecki zna, pomyśli, ale o co chodzi, no bo jak język niemiecki i jeszcze

Deutsch mit Socke
Meine Socke

skarpetka. Jak się okazje, zarówno języka niemiecki, jak i skarpetka mają wiele wspólnego, a wszystko za sprawą chęci rozwoju językowego.

Udało mi się wziąć udział w świetnym warsztacie w Nidzicy, zorganizowanym przez Goethe Institut. Gośćmi jak również prowadzącymi byli pan David Fermer oraz pani Esther&Socke. Serdeczne dziękuję za ten wspaniał y czas.

Właściwie to co my tam robiliśmy? Udział w warsztacie wzięło 9 nauczycieli z naszego województwa Warmińsko-Mazurskiego.

To czego się nauczyliśmy to wiedza, umiejętności i pomysły na to jak sprawić by lekcje z języka niemieckiego stały się atrakcyjniejsze, a to wszystko jest możliwe właśnie dzięki skarpetce.

Celem nadrzędnym wszystkiego jest nauka języka niemieckiego. Jak dzieci przenieśliśmy się do świata „kukiełek” bo to właśnie one otworzyły naszą fantazję, nasze pomysły i głowy na

Deutsch mit Socke
Meine Socke

ciekawość.

I tak z prostej skarpetki powstaje istota gadająca, która jest kimś, kto mówi, gestykuluje i uczy. To piękne, że w czasie zabawy, w czasie nauki można się uczyć. Właśnie – nauka poprzez zabawę. Czy to coś złego? Dobrego? Jasne, dobre, bo przyjemne.

Jak widać na załączonym obrazku ja się bawiłem świetnie, i mam nadzieję, że ta zabawa będzie trwała latami, o pomysłach i efektach pracy z pewnościom będzie można usłyszeć, bądź też przeczytać na moim blogu.

Zachęcam do śledzenia!

P.S. Czy Wy nie jesteście ciekawi co taka skarpetka może? Jeśli tak to zapraszam Was do śledzenia nas na Facebooku oraz na Instagramie, na Google Plus i oczywiście dodawania strony germaniak.eu do ulubionych 🙂